Kofax FraudOne
Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa transakcji elektronicznychBezpieczeństwo transakcji czekowych
Rozwiązanie Kofax FraudOne odpowiada za wykrywanie oszustw na dokumentach finansowych. Aplikacja została stworzona przez firmę Kofax we współpracy z sześcioma wiodącymi bankami z USA. System może wykryć oszustwo finansowe nawet po dwóch dniach od daty realizacji transakcji. Według 82% badanych organizacji finansowych, dokumenty finansowe są głównym celem oszustw pieniężnych. Instytucje finansowe wprowadzają nowe, wygodne formy płatności i dbają o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa transakcji. W tym samym czasie oszuści wymyślają coraz to sprytniejsze schematy umożliwiające przeprowadzenie nieautoryzowanej transakcji. Sukcesom przestępczych działań zapobiega system wykrywania oszustw czekowych - aplikacja Kofax FraudOne.
Zapobieganie nieautoryzowanym transakcjom
Główną korzyścią korzystania z aplikacji Kofax FraudOne jest ochrona przed oszustwami finansowymi. Szybkość i precyzja z jaką system wykrywa potencjalne oszustwa, pozwala organizacjom finansowym na bezpieczne przetwarzanie transakcji. Jednym z etapów weryfikacji poprawności transakcji jest sprawdzanie autentyczności podpisu zostawionego na dokumencie finansowym. Kofax FraudOne weryfikuje podpis (brokera lub dealera) z referencyjną bazą danych podpisów.
Techniczne aspekty produktu
Działanie systemu Kofax FraudOne polega na wykrywaniu anomalii na dokumentach finansowych. Dokładnej weryfikacji poddawane są podpisy i znaki szczególne na dokumencie. Kofax FraudOne nie sprawdza wyłącznie limitów kwotowych jak to jest w przypadku wielu powszechnych systemów bezpieczeństwa. Aplikacja jest bardziej precyzyjna i kompleksowo weryfikuje poprawność transakcji. Wykrywając oszustwa na dokumentach finansowych, Kofax FraudOne bazuje na ogromnej, aktualizowanej bazie danych, która przechowuje podpisy referencyjne i obrazy dokumentów finansowych. Dostęp do szerokiego zbioru danych umożliwia dokładną weryfikację podczas badania poprawności transakcji. Instytucje finansowe mogą przerwać realizację transakcji na podstawie informacji dostarczanych przez Kofax FraudOne. Działanie aplikacji polega również na weryfikowaniu danych odbiorcy. System ustala czy odbiorca znajduje się na białej, czy czarnej liście banku. W przypadku wykrycia przez aplikację próby oszustwa, informacja zostaje przekazana do Analityka ds. oszustw bankowych, który decyduje o dalszych losach transakcji. Aplikacje FraudOne w łatwy sposób można zintegrować z innymi systemami. Firma Kofax proponuje integrację Kofax FraudOne z Kofax SignDoc. Takie rozwiązanie umożliwia rozszerzenie bazy podpisów aplikacji FraudOne o dane zebrane w narzędziu SignDoc.